• 27 січня — Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
  • 27 січня — Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
  • 27 січня — Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

27 січня — Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

27 січня у Староостропільському ліцеї в 11-х класах проведено урок-реквієм “Голокост – уроки пам’яті” (вчитель історії Спекторук В.С., заступник директора ВР Севернюк І.В.).

«Ми не заспокоїмось, поки по землі ходитиме бодай один єврей…» — ці слова дослідники Голокосту приписують Адольфу Гітлеру, стверджуючи, що сказав він їх відразу після приходу до влади. Чи так було насправді — достеменно невідомо. Натомість відомо, що нацистський режим за 12 років свого існування знищив 6 мільйонів представників цього древнього народу.

Напередодні німецького вторгнення в Україну, у червні 1941-го, на її теренах проживало понад 2 мільйони євреїв. Німці, ледь перетнувши кордон, відразу ж взялися за «вирішення єврейського питання». Про трагедію, що сталася наприкінці вересня 1941 року в київському урочищі Бабин Яр, де зондеркоманди СС розстріляли понад 33 тисячі людей, серед яких було й багато грудних дітей, знають в усьому світі. А ось про те, що перші розстріли розпочалися ще в липні, відомо далеко не всім.

Ізраїль багато років тому заснував звання «Праведник народів світу», яке присуджується тим, хто в роки Другої світової війни рятував євреїв від знищення на території Європи, окупованій нацистами. Визнані Праведниками отримують медаль і почесну грамоту, а їх імена увічнюють у Яд Вашем на Горі пам’яті в Єрусалимі.

На 1 січня 2021 року, це звання отримали 2673 українців, а наша країна за кількістю Праведників посідає четверте місце у світі, поступаючись Польщі, Нідерландам і Франції.