Історія закладу

10
листопада
1959

Як свідчать архівні дані, з 10 листопада 1959 року Староостропільська школа почала функціонувати як середня. А до того часу були Левківська середня школа і Староостропільська початкова школа, згодом семирічка.

1959
1961
Грабчук Тимофій Якович

Грабчук Тимофій Якович

У 1959-1961 роках першим директором Остропільської середньої загальноосвітньої трудової політехнічної школи з виробничим навчанням був Грабчук Тимофій Якович.

Йому випала велика честь відкривати навчальний заклад, набирати учнів з навколишніх сіл, формувати новий педагогічний колектив. Це він вклав часточку своєї душі і серця у храм науки, який тільки відкрився.

Після двох років Тимофій Якович у 1962 році був обраний завідуючим районним відділом народної освіти.

77 випускників закінчили школу при директорові Грабчуку Т.Я.

Перший випуск Остропільської середньої загальноосвітньої трудової політехнічної школи

Перший випуск Остропільської середньої загальноосвітньої трудової політехнічної школи з виробничим навчанням 1959-1960рр.

1961
1962
Кучерешко Степан Оксентійович

Кучерешко Степан Оксентійович

У 1961-1962 роках директором школи став вчитель історії Кучерешко Степан Оксентійович, який пропрацював 1 рік.

За цей час було оформлено кабінет трудового і виробничого навчання, розпочала роботу виробнича бригада з учнів 9-10 класів, які обробляли землю, вирощували сільськогосподарські культури.

1962
1968
Козак Олександр Васильович

Козак Олександр Васильович

У 1962 році естафету перейняв Козак Олександр Васильович, який був на посаді 6 років.

Школа поповнилась технікою для викладання виробничого навчання: двома тракторами, машиною, оформлено майстерню для викладання трудового навчання. Вводиться предмет з початкової військової підготовки.

1968
1974
Пирха Іван Іванович

Пирха Іван Іванович

У 1968 році директором школи став Пирха Іван Іванович, який перебував на посаді 7 років.

Під його керівництвом значно зросла матеріально-технічна база школи: відкриваються кабінети майже з усіх предметів. Збільшується кількість учнів. Педагогічний колектив власними руками будує поруч із центральним корпусом школи ще одне приміщення на 4 класні кімнати. Загалом учні навчалися у 5-ти навчальних приміщеннях.

Щороку навчальний заклад випускав понад 100 випускників, більшість з яких мали міцний фундамент знань. Випускники продовжували своє навчання у вищих навчальних закладах.

У 1974 році Пирху І.І. обирають парторгом колгоспу імені Володарського.

1974
1980
Пирха Людмила Михайлівна

Пирха Людмила Михайлівна

З 1974 по 1980 роки директором школи стала Пирха Людмила Михайлівна.

За час її керівництва школа досягла значних успіхів у навчально-виховному процесі, вихованні підростаючого покоління. Особливо поповнилися кабінети виробничого навчання, створено музей бойової слави, придбано ще один вантажний автомобіль, збудовано шкільну їдальню на 150 місць, закуплено швейні машинки. Учні обробляють 5 га дослідної ділянки, а також беруть шефство над тваринництвом колгоспу імені Володарського.

За вагомий внесок у розвиток і реформування освіти Людмила Михайлівна була обрана завідуючою Старокостянтинівським районним відділом освіти, де працювала понад 15 років. За цей період освіта Старокостянтинівського району вийшла на вищий рівень.

1980
2001
Савчук Володимир Степанович

Савчук Володимир Степанович

З 1980 по 2001 рік директором Староостропільської середньої школи, а з 2001 року директором Староостропільського НВО „Дошкільний заклад, ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія” був Савчук Володимир Степанович (1950-2009).

На його долю випала честь будувати нову школу на тисячу учнемісць. Він брав участь у розробці та реалізації проекту школи нового типу, яка будувалася за кошти колгоспу імені Володарського, керівником якого на той час був Новачук Сергій Прокопович. Він доклав значних зусиль для того, щоб пришвидшити відкриття школи, яке відбулося у лютому 1991 року.

Урочисте відкриття нової школи.

Урочисте відкриття нової школи.
Лютий 1991 р.

Все потрібно було починати з початку: оформлення кабінетів, спортивних та актової залів, бібліотеки, їдальні, майстерень. Для кожного предметного кабінету придбано стінку, роздатковий, наочний та дидактичний матеріали.

Володимир Степанович протягом своєї педагогічної діяльності усі свої знання, сили та енергію вклав у будівництво нової школи. Його випускники працюють нині в різних куточках України і за рубежем. Це була щира, чуйна, талановита людина, яка постійно жила турботами учнівського та педагогічного колективів.

У 2002 році громада села обрала Володимира Степановича головою селищної ради. На цій посаді він зарекомендував себе вмілим керівником, порадником та турботливим господарем. Він піклувався про соціальний і побутовий ріст села, завжди з чуйністю й повагою відносився до кожного жителя Острополя, особливо із синівською любов’ю він ставився до старожилів, надавав їм допомогу, розв’язував їхні життєві проблеми.

На жаль, обірвалося життя цієї мудрої, доброї, талановитої людини на 59 році.

2002
2016
Лавріна Ольга Сергіївна

Лавріна Ольга Сергіївна

З 2002 по 2016 р.р. на посаді директора Староостропільського НВО перебувала талановита, перспективна особистість – Лавріна Ольга Сергіївна, колишня випускниця Староостропільської середньої школи, золота медалістка.

Ольга Сергіївна – вчитель української мови та літератури вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист, відмінник освіти України, делегат ІІ Всеукраїнського з’їзду працівників освіти і науки України, член Асоціації керівників інноваційних закладів освіти, член виконкому Староостропільської сільської ради, депутат до районної ради двох скликань.

Закінчила Житомирський державний педагогічний інститут у 1980 році та Кам’янець-Подільський державний педагогічний інститут у 1986 році. Розпочала педагогічну діяльність в Остропільській середній школі спочатку вихователем групи продовженого дня, майже 20 років працювала вчителем-словесником, 2 роки – заступником директора з навчально- виховної роботи, а з 2002 по 2016 р.р. – директор Староостропільського НВО.

Під керівництвом Ольги Сергіївни було створено школу нового типу на селі з дошкільним закладом і класами гімназії.

Для чого ж був створений спеціалізований навчальний заклад нового типу на селі?

  • По-перше, НВО є тим фундаментом, який зможе ґрунтовно підготували дошкільнят для вступу до 1 класу. Від цього виграють діти, батьки, вчителі.
  • По-друге, щоб формувати інтелектуальну і духовну еліту молодої української держави, зміцнювати і розвивати демократизацію суспільства, давати глибокі знання людині культурній, з високими моральними устоями, з певними нормами соціальної поведінки.
  • По-третє, щоб довести усім, хто сумнівається, що випускник саме такого закладу конкурентноздатний при вступі до вищих навчальних закладів.
Перший випуск гімназії

Перший випуск гімназії.
Травень 2008 р.

За вагомі здобутки у галузі освіти у 2011 році педагогічний колектив, очолюваний Ольгою Сергіївною, було занесено на районну Дошку пошани «Гордість нашого району».

Педагогічний колектив Староостропільського НВО

Педагогічний колектив Староостропільського НВО.
Серпень 2011 року

Переможці МАН

Переможці МАН Бурковський Михайло, Кузьменко Юлія

На базі закладу щороку проводилися районні та обласні семінари учителів, директорів закладів нового типу. Неодноразово проводились районні етапи конкурсу «Вчитель року» різних номінацій.

Команда вчителів та учнів школи-гімназії були неодноразовими переможцями олімпіад, конкурсів, турнірів, МАН, ярмарку педагогічних інновацій.

2016
Сьогодення
Кравчук Світлана Борисівна

Кравчук Світлана Борисівна

У вересні 2016 року директором Староостропільського НВО призначено молоду та обдаровану особистість – Кравчук Світлану Борисівну.

Після закінчення педучилища у 1999 році працювала вчителем початкових класів у Вербородинській ЗОШ І-ІІ ступенів, закінчивши у 2003 році Рівненський Державний гуманітарний педагогічний університет, почала викладати біологію у 5-9 класах, а згодом у 2007 році стала директором Вербородинської ЗОШ І-ІІ ступенів. З вересня 2009 року очолювала Огіївську ЗОШ І-ІІ ступенів.

За вагомі здобутки у педагогічній діяльності у 2009 році отримала звання «вчитель-методист».