• Екологія і війна
  • Екологія і війна
  • Екологія і війна
  • Екологія і війна
  • Екологія і війна
  • Екологія і війна

Екологія і війна

Відтоді, як українські міста Донецької та Луганської областей захопили російські диверсійні групи, екологічна ситуація в Україні почала погіршуватися. Критичних масштабів вона почала набувати після початку повномасштабного вторгнення, адже військові дії почалися на всій території України. Постійні обстріли та бомбардування завдають критичної шкоди навколишньому середовищу, зокрема призводять до вибухів, пожеж, руйнування промислових об’єктів, забруднення повітря, води та землі.

Від початку повномасштабного вторгнення військові рф завдали понад 5 тис. ракетних і близько 3,5 тис. авіаційних ударів по об’єктах на території України. Понад 180 тис. квадратних кілометрів українських земель, уражених російськими окупантами, необхідно обстежити на мінно-вибухові речовини. Зазначимо, що ці землі могли б забезпечити продовольством орієнтовно до 81 млн людей.

Про це та багато іншого говорили на уроці біології учні 7-б класу з класним керівником Чубенко Л.А., адже з огляду на збитки, які військові дії спричиняють не тільки інфраструктурі та населенню України, можна стверджувати, що росія чинить екоцид на нашій території.

Важко навіть уявити скільки часу потрібно на очищення та відновлення наших земель, водних ресурсів та повітря. Проте зрозуміло вже зараз – наслідки цієї війни кожен українець відчуватиме на собі дуже тривалий час.

Екологія та її вплив на здоров’я кожного українця є однією з проблем післявоєнного відновлення в Україні, яка потребує спільних зусиль для її подолання.