• Всеукраїнська акція «Первоцвіти»
  • Всеукраїнська акція «Первоцвіти»
  • Всеукраїнська акція «Первоцвіти»

Всеукраїнська акція «Первоцвіти»

Щойно з’являються перші сонячні промені, природа поволі пробуджується від зимового сну. Посеред острівців білого снігу з’являються перші провісники весни – ранньовесняні квіти, первоцвіти, які не бояться примхливої погоди та прокидаються раніше за всіх – для того, щоб вітати весну і тішити нас своєю красою.

Шафран Гейфелів, підсніжник білосніжний, сон великий та чорніючий, ясенець білий, цибуля ведмежа, горицвіт весняний, білоцвіт весняний, конвалія звичайна, медунка темна, первоцвіт весняний, фіалка запашна, анемона дібровна та розлога, проліска дволиста, місячниця оживаюча, арум Бессера – це не повний перелік первоцвітів, що зустрічаються на території нашої області. Майже всі вони відносяться до категорії рідкісних і зникаючих видів рослин, більшість з них занесена до Червоної книги України.

Нажаль, багато з нас появу провісників весни може спостерігати на вулицях та ринках міст, де продаються зірвані рослини. Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння.

До того ж ушкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки. Також, нерідко квіти вириваються з цибулинками, що призводить до повного знищення рослини. Зірвавши три рослини первоцвіту – означає, що ви загубили 45-60 насінин, які в майбутньому дали б нове покоління. Масове знищення ранньовесняних рослин з метою продажу призводить до зменшення їх кількості в природі, а згодом й до повного зникнення.

Саме з метою захисту весняних квітів щороку проводиться Всеукраїнська акція «Первоцвіти».

Завдання цієї акції привернути увагу до проблеми збереження ранньоквітучих рослин, а також сформувати у підростаючого покоління природоохоронні навички та почуття відповідального ставлення до природи.

У Староостропільському НВО учнівський колектив активно долучився до акції: молодші учні виготовляли листівки “Збережіть первоцвіти!”, по класах середньої та старшої школи пройшли бесіди та дискусії з теми “Первоцвіти нашого краю”, а члени гуртка “Краєзнавець” провели екологічне свято з інсценізаціями просвітницького характеру.

учениця 11-а класу Макарчук Інга

 

Всеукраїнська акція «Первоцвіти»