Що робити влітку?

Що робити влітку?

Ну, ось нарешті розпочалися довгоочікувані канікули. Можна досхочу спати, що-завгодно робити…

А, дійсно, що ж робити улітку, щоб і цікаво було, і пізнавально?

Перше. Коли є час можна прочитати цікаву книгу.

Багато хто із вас обуриться, мовляв, навіщо читати, якщо все цікаве вже зняте у кіно. А ось тут ви матимете можливість порівняти оригінал та фільм, адже в основному сценаристи відходять від авторського задуму та мудрують щось своє, зі спецефектами та «хепі-ендом». А цікавим для вас улітку повинна стати рекомендована вчителями література, яка міститься у розділі рекомендуємо прочитати нашого сайту. Ви не лише зробите приємно вчителям – запам’ятаєте кілька авторів та назви їх творів – вам буде набагато легше працювати на уроках у наступному класі, тому що твори на уроках прочитати повністю ви не зможете.

По-друге. Можна зайнятися дослідницькою діяльність.

Досліджувати що-небудь зараз дуже актуально, потрібно лише визначитися з предметом чи об’єктом дослідження, далі обрати методи і нудьгувати не буде часу. Тут зрозуміло потрібна допомога когось більш досвідченого, тому можна звернутися до старших учнів, учителя, а найлегше – до Інтернету. Тут до речі в нагоді підбірка книг з розділу на допомогу учням та вчителям.

По-третє. Спортивні ігри та прогулянки на свіжому повітрі.

Прогулянки, ігри та спортивні заняття на свіжому повітрі – ось кращий відпочинок після шкільних занять. Ми часто недооцінюємо значення прогулянки для нормального росту та розвитку нашого організму. А от про комп’ютерні ігри та розваги краще забути – нічого корисного це не принесе.

По-четверте. Екскурсії та подорожі.

Канікули – найбільш зручний час для екскурсій, відвідування театральних вистав, музеїв. Однак в усьому потрібна міра: не слід щодня ходити на дитячі свята, вистави, карнавали.

По-п’яте. Режим дня ніхто не відміняв.

Час, коли потрібно лягати спати, снідати, обідати і вечеряти, в канікули має залишатися тим же, що і в звичайні дні. Це, звичайно, не означає, що неприпустимі деякі відходження від режиму, але вони повинні бути в межах розумного.

І останнє. Канікули – це час, коли батьки намагаються побалувати чимось смачним.

Надмірне захоплення солодощами не тільки згубно відбивається на стані зубів, але і є фактором ризику в розвитку діабету. Радимо приділити увагу раціональному харчуванню. Щоб канікули дійсно стали часом відновлення і накопичення сил, необхідно, щоб у щоденному раціоні було достатньо молочних і м’ясних продуктів, овочів і фруктів.

учениця 9-а класу Макарчук Інга