• Козацькі забави
  • Козацькі забави
  • Козацькі забави

Козацькі забави

З давніх-давен в Україні у народних піснях, легендах, прислів’ях, казках оспівується, возвеличується фізично дужа, здорова і сильна людина. Культ фізичної досконалості людини існував у Запорозькій Січі, при якій були спеціальні козацькі школи, де хлопчаків навчали бою, розвідці, володінню шаблями, списами, умінню стрибати, поводженню в різних ситуаціях.

Відомо, що козаки були фізично здоровими і сильними людьми, добрими вершниками. Хлопців змалку навчали натягати лук, коня з рук не випускати, вміти боротися з негодою, бути витривалими, у небезпеці проявляти відвагу і мужність. За такі риси і вибирали козаків. А вони свої здібності виявляли під час бою і козацьких забав, які проводилися у час відпочинку.

7 грудня у НВО пройшло запальне свято «Козацькі забави» серед учнів 10-а та 10-б кл. Програма заходу складалася зі спортивних та інтелектуальних змагань.

Святкове дійство на підтримку відродження патріотизму та культивування здорового способу життя організували і провели вчитель ЗВ Кирилюк М.І. та вчитель фізкультури Сукненко О.В.