Рекомендуємо прочитати

Пропонуємо до Вашої уваги список творів, які рекомендовані Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України для самостійного (позакласного) читання, а також твори сучасних авторів.

Список не є вичерпним. Ви можете обрати будь-яку іншу книжку вказаних авторів, або ж видання.

6 клас

Українська література

Книгоїд
Книгоїд
Автор: Арєнєв В.

Літо — це канікули, а канікули — це класні пригоди, розваги, ігри, нові знайомства й несподівані зустрічі. І жодних домашніх завдань. Можна не вчити уроки, можна гайнути в ліс чи на озеро, закинути якомога далі книжки… Стоп. А ось книжками розкидатися не варто, адже ніколи не знаєш, що в них тільки вигадка, а що — ні. Зокрема, Емка теж вважав книжкові пригоди несправжніми, аж поки сам у них не потрапив.

Знайти книгу

Таємниця Пурпурової планети
Таємниця Пурпурової планети
Автор: Вороніна Л.

Чи бували ви на Міжгалактичному фестивалі смугастих равликів? А може, вам доводилося грати у гру “хто впіймає скаженого кльоцика”? А ви б хотіли за допомогою вогняної кульки потрапити на Пурпурову планету й врятувати космічного мандрівника Люма? Якщо вам цікаво взяти участь в усіх цих неймовірних і дуже небезпечних пригодах, радимо негайно прочитати цю книжку!

Знайти книгу

Євшан-зілля
Євшан-зілля
Автор: Вороний М.

Поема про необхідність повернення людині історичної пам’яті, усвідомлення своєї національної приналежності.

Знайти книгу

Команда-14. Медгоспіталь
Команда-14. Медгоспіталь
Автор: Ільченко О.

У фільмі жахів найкраще бути режисером, сценаристом, освітлювачем… Але в жодному разі не виконавцем однієї з головних ролей. Надто небезпечні та страшні пригоди випали на долю трьох друзів, і зовсім не на знімальному майданчику, а у справжній лікарні, з якої їм ледве вдалося вибратися. Що саме там трапилося і чому лікарня почала називатися Madhospital?

Знайти книгу

Мисливці за привидами
Мисливці за привидами
Автор: Кокотюха А.

Створити привида, виявляється, легко. Наприклад, такого, як Лихе Око. Потрібно мати при собі лише малярський пензлик, банку з фосфором і перепустку до шкільного хімічного гуртка «Алхімік». От і все. Переполох ґарантований! Але розкриття таємниці страховиська потребує надзвичайної кмітливості, точності в розрахунках і залізної логіки, якою володіють лише справжні мисливці за привидами.

Знайти книгу

Тореадори з Васюківки
Тореадори з Васюківки
Автор: Нестайко В.

«Тореадори з Васюківки» — це дитяча книга, роман українського письменника Всеволода Нестайка, яка цікава для читачів своїм детективним сюжетом, веселими пригодами головних героїв — непосидючих і благородних хлопчиків Яви Реня і Павлуші Завгороднього, що весь час потрапляють у якісь пригоди, з яких завжди виходять переможцями завдяки дружбі і кмітливості.

Знайти книгу

Аргонавти
Аргонавти
Автор: Процюк С.

Марійку і Костика веде перше кохання, яке допомагає пробачити друзям зраду, захищає від заздрісників і дає розуміння того, що матеріальне благополуччя не варте родинного спокою. Чим завершиться трилогія Степана Процюка і чи стане перше кохання єдиним – дізнайся вже зараз.

Знайти книгу

Не гальмуй!
Не гальмуй!
Автор: Птіцин А., Ільєнко І.

Як ти гадаєшь, кого можна зустрити на дорозі? Звісно, чарівних істот – дорожніх гномів, шляховичків, дівчаток-вей на роликах, восьминіжок, роуді та бігоней. А ще на дорозі можна впіймати таємницю, тільки треба спритно вхопити її за хвіст – і купа надзвичайних пригод гарантована.

Знайти книгу

Пригоди на острові Клаварен
Пригоди на острові Клаварен
Автор: Роздобудько І.

Вирушаючи в подорож малесенькою річкою, слід бути особливо обережними, якщо на ній є старезна дамба. Бо в дамбі, можливо, є печера… А в печері – щонайсправжнісінька часова діра… Що чекає на допитливих п’ятикласниць, юних шукачок пригод Клаву й Рено?

Знайти книгу

Вогонь до вогню
Вогонь до вогню
Автор: Рутківський В.

Чи хочете ви стати справжнім лицарем? Колись Європа мала свої канони, зразки, ідеали, ба навіть рецепти для справжнього лицаря. Так то ж Європа — скажете ви. І будете неправі. Тому що усі ці правила не впали з неба, а були вироблені такими самими людьми, як ми з вами.

Знайти книгу

Українські легенди
Українські легенди
Автор: Колектив авторів

Учитися у народу, запозичувати його досвід і знання – мета сучасної школи та суспільства. Саме тому у серію «Скарбничка школяра» ввійшла збірка скарбів народної мудрості: українські народні легенди, приказки, прислів’я, загадки, народні та авторські скоромовки й лічилки, колядки, щедрівки, веснянки, гаївки, купальські пісні тощо. Завдяки їй ви дізнаєтесь, звідки пішли назви міст, річок, квіток.

Знайти книгу

Зарубіжна література

Детские годы Багрова-внука
Детские годы Багрова-внука
Автор: Аксаков С.

Это история становления души, Аксакову удалось рассказать о детстве, «не подделываясь к детскому возрасту», но при этом раскрыв внутренний мир ребенка — его интерес к окружающей жизни, потребность доверительного общения, ощущения родства с природой, отечественной историей, национальными преданиями.

Знайти книгу

Людина-амфібія
Людина-амфібія
Автор: Беляєв О.

Біля берегів Аргентини з’являється дивна морська істота, яку забобонні рибалки охрестили “морським дияволом”. Багатій Педро Зуріта, власних судна Медуза, вирішує впіймати диявола, щоби той шукав для нього під водою перли. З часом виявляється, що таємниця “морського диявола” прямо пов’язана з професійною діяльність геніального вченого професора Сальваторе…

Знайти книгу

Викрадачі діамантів
Викрадачі діамантів
Автор: Буссенар Л.

Троє сміливих французів, Альбер де Вільрож, Олександр Шоні і Жозеф, попрямували на пошуки скарбу алмазів. У країні, де смертельна небезпека може стати навіть у вигляді рослини або комахи, їм доводиться битися з зграєю негідників. Зухвалість і благородство трійки європейців допомагають їм знайти приятелів в негритянському племені і сприятливо закінчити свої мандри.

Знайти книгу

Ніна і загадка восьмої ноти
Ніна і загадка восьмої ноти
Автор: Витчер М.

У другій книжці серії школярка Ніна разом зі своїми друзями Додо, Роксі, Ческо і Фйоре й далі змагається з Магом Карконом і його посіпаками, а також виконує свою місію щодо врятування планети Ксоракс. Щоб розкрити Другу Таємницю, Ніні та її друзям доводиться за допомогою магії перенестися до Стародавнього Єгипту.

Знайти книгу

Чарівна книга дівчинки Шостого Місяця
Чарівна книга дівчинки Шостого Місяця
Автор: Витчер М.

Привіт! Це знову я – Ніна, дівчинка Шостого Місяця. Книга, яку ти тримаєш в руках, – справжній скарб! У цьому унікальному виданні я розкрию всі секрети магії та чаклунства, поділюся відомостями про дивовижний світ Алхімії. І це ще далеко не все… Отже, таємничий світ Шостого Місяця чекає на тебе!

Знайти книгу

Володар мух
Володар мух
Автор: Голдінг В.

Героями повісті є діти і підлітки. Одні з них маленькі, їм по 5-6 років, старшим по 10 — 13 років. Ця розповідь про те, що у зв’язку з початком війни дорослі, рятуючи дітей, відправляють їх подалі від місця катастрофи. Але з літаком сталася аварія, і діти опинились на африканському острові і ніхто не знає де вони знаходяться, їх чекають важкі випробування, через які одні пройдуть, здобуваючи негативний досвід, а інші загинуть від рук перших.

Знайти книгу

Три мушкетери
Три мушкетери
Автор: Дюма О.

У романі «Три мушкетери» відомий французький письменник відобразив епоху правління короля Людовіка XIII, коли політику держави насправді здійснював кардинал Рішельє. Автор розповів захоплюючу історію трьох хоробрих мушкетерів Атоса, Портоса, Араміса та їхнього друга д’Артаньяна.

Знайти книгу

Міфи Стародавньої Греції
Міфи Стародавньої Греції
Автор: Кун М.

«Що розповідали древні греки та римляни про своїх богів і героїв» – вперше книжка під такою назвою вийшла друком 1922 року. Ця книга стала «класичною», вже багато десятиліть її із задоволенням читають як дорослі, так і діти. І це не дивно – детальний і при цьому легкий для сприйняття переказ древніх міфів захоплює з першої ж сторінки.

Знайти книгу

Біле ікло
Біле ікло
Автор: Лондон Дж.

Захоплива повість видатного американського письменника Джека Лондона про долю вовченяти, яке потрапило до людей.

Знайти книгу

Гаррі Поттер
Гаррі Поттер і…
Автор: Ролінг Дж.

Історія описує події у Школі Магії і Чарів Гоґвортс, де кращими друзями Гаррі Поттера є чарівники Рон Візлі і Герміона Грейнджер. Його найбільш цікавою особистою прикметою є шрам у вигляді блискавки на лобі, який з’явився, коли Темний Лорд Волдеморт спробував вбити Гаррі ще малям, застосувавши закляття смерті Авада Кедавра…

Знайти книгу

Війна світів
Війна світів
Автор: Уеллс Г.

Книга, яка дала початок найпопулярнішій темі в фантастиці – «Напад прибульців». Очима головного героя ми бачимо перші дні нападу на землю прибульців та нікчемні спроби землян їм протидіяти. Вражаючі описи прибульців та їх технік, психологізм та прекрасний непередбачуваний кінець зробили цю книгу класикою фантастики та книгою на всі часи.

Знайти книгу

Копальні царя Соломона
Копальні царя Соломона
Автор: Хаггард Г.

В романі «Копальні царя Соломона» мисливець Аллан Квотермейн, капітан Гуд і сер Генрі Куртіс пускаються в небезпечну подорож на пошуки алмазних копалень царя Соломона. Для сера Генрі єдиною метою є знайти свого брата, який відправився за скарбами і пропав без вісті, а Квотермейн і Гуд сподіваються казково розбагатіти.

Знайти книгу